Říjen 2016

Kulový blesk

31. října 2016 v 5:56 | M.S. + J.H. |  Myšlenky R.S.
Krásný den kamarádi,

po předlouhé době přidávám nový článek. Vlastně nejde o klasický článek, ale spíše o pozvání. Dovolím si tedy, milý čtenáři, pozvat Tě do nové skupiny, kterou jsme včera s mým milým kamarádem v podvečer spustili Usmívající se V současné době se jená o facebookovou skupinu, ale kdo ví, zda zůstaneme jen na facebooku, či ne.... Usmívající se
Název skupiny je "Kulový blesk, aneb pojďme tvořit společný prostor jinak". (zde odkkaz na skupinu )

Po staletí má naše civilizace zažitý a pod kůži silně vrytý systém vzájemné interakce na základě čtyř pravidel: 1) Udělám, abys udělal 2) Udělám, abys dal 3) Dám, abys udělal 4) dám, abys dal.
Možná přichází ten pravý čas nechat tato pravidla plavat a vytvořit společný prostor bez očekávání od druhých, jen s vizí, že každý do sdíleného prostoru dáme něco ze sebe, něco, co rádi nabídneme, něco, pro co máme talent, vlohy, něco, co nám jde a čeho máme v tom svém, osobním prostoru nadbytek. Může to být cokoli, co poslouží někomu jinému. Hudební nástroj, který nepoužíváme, nářadí, nábytek, nějaká služba, pomoc, kterou věnujeme tomu, kdo ji potřebuje. Dojít někomu na nákup, posekat trávník, opravit plot, odházet sníh nebo "jen" dělat chvíli společnost tomu, kdo je sám. Cokoli, ale vše bez očekávání, bez toho otazníku na konci … a co já? Udělal/a jsem dost, abych dostal/a něco zpět? Vyměňme tyhle otazníky za prostou víru v moudrost vesmíru. Vesmír nám umí postavit do cesty přesně takové "partnery", jaké v dané chvíli potřebujeme. Zvláštní kapitolou jsou také peníze. Neradi si přiznáváme, že většina z nás má více, než kolik skutečně potřebujeme. Přiznáme-li si to a nabídneme-li je společnému prostoru, jistě zde najdeme příjemce, který je bude opravdu potřebovat."Pojďme tvořit společný prostor jinak"

Pojďme jako čerstvý vítr rozčísnout zažité stereotypy a ukázat, že cesta může být jiná. Buďme větrem do plachet lidem, kteří mohou využít toho, co máme. Buďme sami sobě světlem, které rozsvítí tmu v nás, ve které se skrývají všechna naše očekávání, přesvědčení a víra v to, že něco nejde. S radostí a volností pošleme slunce do moře společného prostoru. Dovolme si dávat a dovolme si přijímat, nechme ať se energie, námi investovaná, šíří od jednoho k druhému, od druhému k dalšímu, od dalších třeba i k nám, protože to bude pro nás dobrým indikátorem toho, že už obletěla celý prostor a zase se vrátila domů Usmívající se

Pokud jsi, milý čtenáři, dočetl až sem, budeme rádi, když navštívíš naši skupinu, budeš sdílet tento článek, odkaz na skupinu, myšlenku celé akce apod.

Těšíme se na společný prostor Usmívající se