"lék na všechnu bolest"

12. února 2015 v 13:18 | Martin |  Myšlenky R.S.
Využiju této možnosti, že se mi zde nabízí jako jedno z témat, o kterých můžu psát, téma, které je jaksi nějak vybíráno, nevím odkud, ale jeUsmívající se a nese název "Lék na všechnu bolest". V první řadě musím o sobě napsat jednu podstatnou věc a to takovou, že jsem zastánce přírodního uzdravování a hlavně aktivace samoléčebných procesů. Neboť tyto nám byly dány a tyto máme permanentně (nebo pernamentně? - tato slova se mi vždy pletla) k dispozici. tzn. že i teď v tuto chvíli, kdybych onemocněl, můžu se začít okamžitě léčit a havně se uzdravovat. Jakými silami k tomu docházíme, to bych nechal pro tuto chvíli stranou. Pojďme tedy k tématu.

Pokud máme lék a chceme tedy něco léčit, předpokládá to, že máme i nějakou nemoc. Jen asi nějak zmatený člověk bude brát léky, aniž by měl nemoc. A už se dostávám k jádru věci a podstatě tohoto článku a to, jestli můžeme bolest brát jako nemoc? A proč?

Když se budeme dívat na bolest z hlediska fyzického, tzn. stavu že nás něco fyzicky bolí, pak bychom měli v první řadě prozkoumat, proč nás něco bolí. Já osobně beru bolest jako nejlepšího přítele, který mi říká, že tento směr, z nějakého důvodu, který vlastně nemusím a ani nepotřebuju chápat, není pro mě dobrý. Je pak na mé vědomé volbě, jestli se toho budu držet, či nikoliv. Když budu bolest ignorovat, pak se nemůžu divit, že onemocním, jelikož jsem svoji kompetenci se uzdravit jaksi odevzdal. Pokud bolest poslechnu, pak neonemocním. Když onemocním můžu se k tomu prapůvodu vrátit a začít se uzdravovat, nebo si můžu vzít lék a začít se nikoliv uzdravovat, ale léčit. měl bych však počítat s tím, že to pro mě asi nekončí Usmívající se nemoc se ráda vrátí a v jiné intenzitě, nebo jiné podobě. Asi by ses milý čtenáři zasmál nad tím, proč jsem dostal minulý týden ráno větví do hlavy a proč mě před časem kousnul pes. I já se tomu směju, neb tato zranění mají stejnou funkci jako nemoc a nemůžu je jen tak hodit za hlavu s tím, že to byla blbá náhoda. Nebo můžu, je to věc volby. Každopádně v tuto chvíli můžu říct, že vím, proč se tak stalo a že si na to snad dám příště pozor, protože vesmír v posledních měsících funguje opravdu rychle Mrkající

Ještě si dovolím drobnou úvahu na téma inteligence nemocí a uvedu jeden krátký příklad. Dokola nám systém tvrdí, jak je třeba se nechat očkovat, protože nemoci kolem nás jsou zlé a mutují. Teď už víme, že nemoci jsou dobré (teda pokud jste se dočetli až sem a souhlasíte) a necháme stranou i ty řeči o systému a věnujme se tomu slovu "mutovat". Ptám se a každý si může (a měl by) odpovědět sám. Nemutují nám ty nemoci stále dokola jen z jednoho prostého důvodu a to proto, že jak na ně vynalézáme léky a léčíme symptomy těchto nemocí, tak musí mutovat, aby tu stále byly a plnily svoji základní funkci a to tu, že nám ukazují, že se máme zastavit a vydat jiným směrem?

Zpět k tématu. Bolest z hlediska psychického nám vlastně říká zase to samé o námi zvoleném směru. Tak bych vlastně mohl zkopírovat předchozí odstavec :-) u psychické nemoci si možná snáze uvědomíme, že chceme situaci změnit, než když dostaneme "jen" chřipku.
Však v okamžiku, kdy odstraňujeme jen bolest a ne příčinu bolesti, a to už se opravdu dostávám k závěru, děláme přesně jen to, že odmontováváme kontrolku která se nám rozsvítí, když nám chybí v autě olej, nebo benzín. Odstraněná kontrolka však problém neřeší......

Proto k tématu povím jen jediné. Nehledejme lék na bolest čehokoliv, neodmontovávejme kontrolku! I když se nám třeba na chvíli uleví, nebudeme s to pochopit, proč kontrolka svítí. Hledejme příčinu bolesti a přijímejme bolest jako největšího přítele, který tu je pro naše dobro.

Dodatek: je to můj první článek, buďte schovívaví, neboť určuitě jsem sem nenapsal všechno, co jsem chtěl, protože jsem půlku v průběhu zapomněl a hlavně, až to vyvěsím, napadnou mě další věci k tématu, ale nechám to být tak jak proudily myšlenky při psaní, je to více autentické Nevinný Smějící se
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama