Meditace pro setkání s andělem strážným

24. února 2015 v 8:28 | R.S. |  Andělé
Dnes tu mám téma, které není asi úplně pro každého Usmívající se Když někomu řeknete o andělích, považuje vás minimálně za snílka, to v tom lepším případě, a k Chocholouškovi vás pošle v tom horším případě. Ale nechme to stranou, ten pro koho je tento článek, si své zde najde a ostatní nemají vůbec žádnou povinnost na něj reagovat, stejně tak na autora (to jako na mě.. Smějící se - ovšem reakce jsou samozřejmě vítány)

Já zde, popíšu kapitolu z knihy "Rozmluvy s anděly" od Judith Marshall. Na začátek musím říct, že to je kniha, která si našla mne a ne já ji, ale to už tak nějak knihy dělají. Judith v této knize vybírá kapitoly předních autorů "andělské" tématiky a tvoří tak v mých očích ucelený přehled o andělích, duchovních bytostech, totemových zvířatech apod. Právě díky této knize vím, jak se jmenuje můj anděl strážný, potkal jsem se se svým zvířátkem atd. Není problém tuto knihu sehnat a třeba právě tato lákavá kapitolka přispěje k tomu, že si knihu nakoupíte. Usmívající se

...a teď k vlastní meditaci. Je třeba ji rozdělit na dvě části. Lépe řečeno na dvě samostatné meditace.

V té první meditaci (já nepředpokládám, že by někdo dělal tyto dvě meditace v jeden den, ale každý to bude mít jinak a tak třeba právě vy absolvujete dvě meditace za sebou, proč ne Usmívající se ) je potřeba, abyste si vytvořili bezpečný přístřešek, domeček, pokojík, jeskyni, jurtu, iglů, prostě cokoliv, kde se budete cítí bezpěčně a v pohodě. Judith takovou "výrobu" popisuje tak, že začnete na pěšince obrostlé vrozstlými javory, duby a břízami, a skrze barevné listí na ní popadané se dostanete na palouček, může tam být potůček a kousek od něj se nachází vaše útočiště. Já myslím, že zrovna této kapitolce není třeba se věnovat hlouběji, protože každý si vytvoří svůj domeček a svoji krajinku Usmívající se (hlavně nespěchejte, já třeba několik minut trávím jen tím, že se procházím potůčkem a vnímám studenou vodu, která osvěžuje mé nohy a následně na nějaký čas usedám do trávy na břehu potůčku a jen pozoruju krajinu). Až se projdete svojí krajinou (buďte nápadití, je to vše krajinka a čím bohatší bude, tím krásněji se tam budete cítit a raději se tam vracet - už jen návštěva této krajiny po náročném dni v práci, vás dokáže osvěžit na dlouho), jděte dovnitř do vašeho domečku a důkladně si svůj příbytek prohížejte, abyste ho znali, protože zde je to místo, kde se budete potkávat se všemi bytostmi. Takže si dejte tu "práci" a osahejte si veškerý nábytek, projděte se po místnosti,nebo všech místnostech. !!!A nezapomeňte si v domečku zbudovat krb, ten budeme také potřebovat - a kněmu dvě židle!!! Usmívající se (je možné, že už na cestě do domečku potkáte různé bytosti, včetně andělů. Nebojte se tedy každého zeptat, kdo je a popovídat si s ním a poděkovat. Vše, co zažijete, nehodnoťte, jen si to prohlížejte)

Důležité upozornění. Před začátkem meditace poproste Archanděla Michaela, jakožto ochránce, aby dohlédl na Vaši meditaci a nevpustil do ní žádné jiné bytosti, než bytosti světla. Není důležité, jestli na něj věříte nebo ne, když ho požádáte, on tam bude a dohlédne na vše potřebné. Nezapomeňte mu ještě před začátkem meditace za tuto ochranu poděkovat Usmívající se takto doporučuji činit před každou meditací, budou daleko bezpečnější a nebudou vás chodit navštěvovat bytosti, které prostě nechcete Usmívající se

Jak vidíte, jen tato samostatná meditace vychází na pěkných pár minutek. Pokud se rozhodnete jít touto cestou, pak někdy budete volit třeba jen procházku po Vaší krajině, jindy krajinu jen proběhnete, protože se budete těšit na to, s kým se potkáte doma, někdy poběžíte rovnou do domečku na setkání s domluvenou bytostí. Ano, před meditací se můžete rozhodnout, s kým se chcete potkat.

Část druhá - setkání s andělem stážným (dovolím si citovat přímo Judith, abych nevynechal nic důležitého)

Předtavte si, že se procházíte po útulné místnosti, kterou jste si v mysli vytvořili. Dotýkajte se jejího vybavení, prohlížejte si bedlivě všechny detaily. Mělil byste v tomto ideálním místě cítit vlnu spokojenosti a klidu. Následně se posaďte do jedné z židlí u krbu. Teplo vycházející z krbu vás příjemně uvolňuje. Díváte se do svíjejících se plamenů a dřevo v ohni vlídně praská. Najednou se plamen v krbu zbarví do jasně rudé. Síla a vášeň této barvy vás inspiruje, postupně se ta barva mění na pulzující oranžovou, díky které se cítíte naživu a schopni vytvořit cokoliv, co si budete přát. po chvíli se z plamenů stane máslově žluté světlo, které dodá harmonii vašim emocím a naplní Vás sebejistotou a radostí. Pak oheň opět změní barvu, tentokrát je smaragdově zelený, což otevře vaše srdce lásce a důvěře. Jste ochotní a připravení komunikovat, plameny v souladu s tím zmodrají v úchvatných tónech. Ta barva vás zaplaví pocitem svobody a pak se promění do různých odstínů fialové. Zbystří vám smysly. Vnitřní oko se vám otevře a umožní vám zažít jakoukoliv vizi, která vám pomůže. Nakonec začne oheň vydávat jasnou záři, světlo bílé jako sníh.
Díváte se do bílého světla a najednou si uvědomíte, že na židli vedle vás někdo sedí. Vnímáte jeho přítomnost, je vám zvláštním způsobem povědomý, jako kdyby to byl někdo, koho znáte odjakživa. Teď se otočte a pozdravte svého strážného anděla.
Dále je hovor na vás, můžete se zeptat na jméno anděla, na cokoliv, co chcete vědět, nabo nechat, ať anděl přijde sám s nějakým témtatem. Na závěr hovoru andělovi poděkujte a nechte ho vytratit se. Zadívejte se opět do ohně a až budete připraveni ukončete svou meditaci Usmívající se
(zdroj: Judith Marshall, Rozmluvy s anděly; Praha 2013, ©Levné knihy, a.s., 2013)
Je bezpochyby spousta technik a meditací na setkání s anděly a duchovními průvodci. Několik jsem jich vyzkoušel, ale tahle je pro mě osobně velmi nenásilná, jednoduchá a hodně uvolňující. Doporučuji velmi knihu, z které je tento úryvek, protože tam najdete "návody" na setkání s duchovními průvodci, totemovými zvířaty, zvířecími průvodci. Je zde přehled andělů, archandělů, kapitoly o nanebevzatých mistrech, skřítcích a vílách Usmívající se Ať se kniha líbí a ať se Vám daří při komunikaci s andílky Usmívající se

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jája Jája | 9. února 2016 v 22:57 | Reagovat

Krásně a citlivě napsáno, děkuji za inspiraci 😃

2 Martin Martin | 10. února 2016 v 8:00 | Reagovat

Děkuji, pochvala za inspiraci by měla patřit autorce knihy Judith Marshall :-), knihu doporučuji, v současné době se dá velmi levně pořídit v levných knihách :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama